0Kč

Žádné produkty v košíku.

Fronius na nejvýznamnějším průmyslovém veletrhu střední Evropy

Fronius přichází na Mezinárodní strojírenský veletrh s revoluční inovací TIG svařování, přístrojem pro dokonalou povrchovou úpravu a kobotickou buňkou pro automatizované svařovací procesy.

V rámci specializovaného veletrhu WELDING představí společnost Fronius Česká republika ve dnech 4. – 7.10. 2022 na brněnském výstavišti hned několik produktových novinek. „Vrátili jsme se do Brna na svátek strojírenství a svařování po dvou letech a máme návštěvníkům skutečně co nabídnout. Naši specialisté na svařování a automatizaci předvedou všechny produktové novinky v praktických ukázkách a jsou připraveni zodpovědět všechny dotazy. Přijďte k nám a přesvědčte se sami!“, zve na stánek Fronius Martin Meduna, obchodní ředitel Fronius Česká republika.

Fronius iWave – nejvyšší kvalita a plná flexibilita TIG svařování

Na začátku roku 2022 uvedla společnost Fronius na trh sérii inteligentních přístrojů iWave, která stanovuje nové standardy kvality, flexibility a konektivity, a zajišťuje nejvyšší kvalitu svarových spojů na všech svařitelných materiálech. Díky cílenému vnosu tepla a vylepšené funkci zapalování nabízí systém iWave maximální kontrolu nad obloukem a výrazně zmenšuje zpoždění při zapalování. Pro maximální kontrolu jsou navrženy také všechny ovládací prvky série přístrojů iWave. Výsledkem je intuitivní manipulace, která umožňuje plně se soustředit na náročné svařování. Kromě toho je svařovací zdroj iWave schopný multiprocesního provozu a je vybaven mnoha inovativními funkcemi. Modulární konstrukce systému zaručuje dokonalé řešení pro každý požadavek.

MagicCleaner – inovativní technologie pro nejvyšší požadavky

Nerezová ocel je chráněna před vnějšími vlivy pasivní vrstvou. Svařování však může tuto vrstvu zničit. Vysoce kvalitní plechy následně vykazují nežádoucí zbarvení v oblasti svarového spoje a stávají se tak náchylnými ke korozi. Teprve profesionální elektrochemické čištění a pasivace zaručují dokonalý vzhled a dlouhodobou odolnost materiálu. Odpovědí Fronius na tento proces čištění a pasivace je MagicCleaner. Série přístrojů MagicCleaner nabízí inovativní technologii pro ošetření svarových spojů TIG a povrchů z nerezové oceli. Na rozdíl od mechanického nebo chemického čištění je přitom povrch materiálu zasažen jen minimálně. Není nutná žádná reakční doba – dokonce již není nutný ani dodatečný proces pasivace.

Kobotická svařovací buňka CWC-S: dokonalé svary 24/7, a to i pro malé a střední podniky

Přestože automatizované svařovací procesy dosahují výrazně konzistentnějších výsledků svařování, pro malé a střední podniky je využití automatizace často obtížné. Vysoké pořizovací náklady na svařovací roboty a profesionální programátorské dovednosti stojí proti malým výrobním dávkám. Zde může pomoci nová kobotická svařovací buňka CWC-S. Precizní pohyby hořáku s přesností opakování +/- 0,04 milimetru v kobotické svařovací buňce zajišťují vždy reprodukovatelné svary. V případě potřeby i sériově. Svařovací proces je řízen inteligentní technologií Fronius, která na přání zaznamenává všechna svařovací data. Pro jejich ukládání a vyhodnocování se používá software pro správu dat WeldCube, který je dostupný jako rozšířená výbava svařovací buňky. „Programování buňky CWC-S probíhá intuitivně a každý svářeč se ho může rychle naučit. Znalost programování není nutná. Vkládání dílů a spouštění svařovacích programů mohou provádět i zaškolení pracovníci,“ objasňuje Christian Neuhofer, produktový manažer ve společnosti Fronius Welding Automation. „To snižuje náklady na zaměstnance a vytváří prostor pro svářečské specialisty, kteří mohou převzít náročnější úkoly. Jejich práce se zatraktivní.“

Překvapení a soutěž pro návštěvníky

Na stánku Fronius čeká na návštěvníky také zajímavé překvapení v podobě uměleckého díla – sochy, která je kompletně složena z kovových součástek různého druhu a svařena svařovacím zdrojem Fronius TransSteel 2200. „Všichni návštěvníci se mohou těšit také na speciální soutěž o tři sady sportovního vybavení Fronius. Stačí se vyfotit na našem stánku a fotku nám zaslat“, doplňuje marketingová specialistka Jitka Kocálová Společnost Fronius najdete v pavilonu V na stánku číslo 010.

30 let na Českém trhu

Společnost Fronius Česká republika s.r.o. slaví letos 30 let působení na českém trhu. Ve výrobním závodě v Českém Krumlově a v dalších deseti obchodně servisních pobočkách v České republice pracuje dnes celkem 600 zaměstnanců. Divize svařování – Perfect Welding – má širokou síť poboček a partnerských obchodních zastoupení po celé České republice. Obchodně-servisní centrála má své sídlo v pražské Hostivaři. Kromě perfektně vybaveného servisního zázemí se zde nachází také centrum technické podpory a školicí středisko.

Obchodní jednotka Perfect Welding

Fronius Perfect Welding je inovativní jedničkou v oblasti obloukového svařování a celosvětovou jedničkou na trhu robotizovaného svařování. Odbor Fronius Welding Automation jako systémový dodavatel kromě toho realizuje zakázková automatizovaná kompletní svařovací řešení, např. v oblasti výroby nádrží nebo navařování na námořních plošinách. Portfolio doplňují svařovací zdroje pro ruční použití, příslušenství pro svařování a široké spektrum služeb. S více než 1 000 prodejních partnerů na celém světě je Fronius Perfect Welding zákazníkům velmi blízko.

Fronius International GmbH

Společnost Fronius International je rakouská firma se sídlem v Pettenbachu a dalšími pobočkami ve Welsu, Thalheimu, Steinhausu a Sattledtu. Podnik má 5 660 zaměstnanců po celém světě a působí v oborech: svařovací technika, fotovoltaika a technika nabíjení akumulátorů. Díky 36 mezinárodním společnostem Fronius a prodejním partnerům / zastoupením ve více než 60 zemích dosahuje podílu exportu zhruba 92 procenta. Díky inovativním výrobkům a službám a také 1.321 uděleným patentům je společnost Fronius inovační jedničkou na světovém trhu.

Ohledně dalších informací se, prosím, obraťte na:
Fronius Česká republika s.r.o.
Jana Romanová
Tel: +420 724 775 588
E-Mail: romanova.jana@fronius.com

Přihlašte se k odběru a už Vám nic neunikne!

  • Každý týden přinášíme nejzásadnější zprávy z průmyslu, které by neměli uniknout váší pozornosti.

Nepřehlédněte

Více článků