0Kč

Žádné produkty v košíku.

Přední český výrobce pilových pásů Dudr Tools chystá pro letošní rok expanzi na zahraniční trhy 

Nestabilní situace v oblasti dřevozpracujícího průmyslu u nás nutí sazovickou firmu Dudr Tools už od začátku roku 2023 hledat odbyt na nových trzích. Podpořit zahraniční obchod má i účast na prestižním mezinárodním strojírenském veletrhu LIGNA v Hannoveru, kam se zástupci firmy chystají v polovině května.

Aktuální vývoj dřevozpracujícího průmyslu do značné míry ovlivňuje situace ve stavebnictví, kde se podle prognóz odborníků výrazný růst v nejbližších letech nečeká. „Naopak důsledky hospodářské krize, které významně postihnou právě stavebnictví, ohrozí v nejbližších letech i vývoj dřevozpracujícího průmyslu,“ zhodnotil obecně situaci na trhu výkonný ředitel Ondřej Turecký a doplnil, že právě první měsíce roku 2023 ukazují na stagnaci trhu. „Útlum výroby v tomto segmentu začíná být citelný. A přestože z pohledu naší firmy byl březen na úrovni loňského roku, v lednu a únoru obchod poklesl v průměru až o 10 %.“

Proto se vedení sazovické firmy rozhodlo aktivně posilovat obchodní aktivit zejména na zahraničních trzích, kam už nyní směřuje 65 % produkce společnosti Dudr Tools. V současné době spolupracuje firma s dřevozpracujícími podniky nejen v České republice a na Slovensku, ale také v dalších čtyřech desítkách firem po celém světě. Výjimkou ale nejsou ani poměrně exotické destinace jako je například Dubaj nebo Etiopie.

Obchodní přiležitosti v Evropě i v zámoří

„I když je pro nás prioritou výroba a servis pro český a slovenský trh, rádi bychom i v letošním roce firmu rozvíjeli a využili výrobní kapacitu, kterou jsme v loňském roce zdvojnásobili,“ vysvětlil Ondřej Turecký a dodal, že právě na dalších trzích v Evropě, ale třeba i v zámoří (v Austrálii a na dalších kontinentech), vidí firma nové obchodní možnosti pro svůj růst.

Jednou z velkých příležitostí pro posilování zahraničních aktivit bude i mezinárodní veletrh LIGNA v Hannoveru, který se uskuteční od 15. do 19. května, a kam se Dudr Tools po kovidové pauze chystá s vlastním veletržním stánkem. „Hlavním tématem je tentokrát Transformace dřevozpracujícího průmyslu a i my se zde chystáme prezentovat, nejen kde je naše firma dnes, ale hlavně kam směřujeme díky větší automatizaci, digitalizaci procesů a vývoji nových technologií,“ naznačil Turecký.

Přihlašte se k odběru a už Vám nic neunikne!

  • Každý týden přinášíme nejzásadnější zprávy z průmyslu, které by neměli uniknout váší pozornosti.

Nepřehlédněte

Více článků