0Kč

Žádné produkty v košíku.

Žijte a létejte podle svých vlastních podmínek

Neřešte čekání na letišti, zpožděné lety a ztracená zavazadla, dopravní zácpy ani covidová opatření. Investice do vlastního letadla změní váš život. Více jsme si o tom povídali s Ing. Dobroslavem Chrobákem ze společnosti Cirrus Aircraft.

Půjdu rovnou k věci. Proč by si měl člověk pořídit vlastní letadlo?

Protože pokud máte peníze, všechno na světě se dá koupit. Kromě času. V případě, že peníze vyděláváte podnikáním, na cestách strávíte spoustu drahocenného času. Rodinný život a spaní ve vlastní posteli se pro vás stává luxusem. A právě ten vám vlastní letadlo dopřeje. Je to investice do času s minimální ztrátou hodnoty v porovnání například s autem. Navíc se s ním ve zlomku běžného času dostanete na místa, kam běžné aerolinky nelétají.

V zimě třeba do St. Moritz nalyže (9 hodin autem, 2 hodiny Cirrusem), v létě například do „Monte Carla Jadranu“ Portorože (8 hodin autem, 1,5 hodiny Cirrusem), v průběhu roku pak na pracovní schůzku z Prahy do Ostravy za 45 minut (autem zhruba 4 hodiny, podle zácpy na D1). S Cirrusem se stihnete rovnou i vrátit v čase, který by vám zabrala jednosměrná jízda.

Záchranný padákový systém CAPS

Proč zrovna Cirrus? V čem je lepší než ostatní?

Letadlo Cirrus je nejbezpečnějším a také již 20 let celosvětově nejprodávanějším letadlem ve své třídě. Cirrus má nejen stále se rozrůstající řadu spokojených zákazníků, ale zvyšuje se i počet životů, které zachránil unikátní a revoluční bezpečnostní prvek – záchranný padákový systém CAPS. K dnešnímu dni se ke svým rodinám vrátilo už 220 přeživších zdánlivě fatálních nehod.

O co přesně jde? Znamená to, že letadlo má svůj padák?

Přesně tak. Padák, na kterém se celé letadlo snese pozvolna k zemi vystřelíte jednoduchým zatažením za páku. CAPS by měl být aktivován v případě život ohrožující mimořádné události, kdy je jeho použití bezpečnější než pokračování v letu a přistání. Sem spadá například ztráta kontroly, porucha motoru, vynucené přistání na jakoukoli plochu, indispozice pilota, srážka ve vzduchu a následná neovladatelnost letadla nebo porucha konstrukce. K té ale dosud nikdy u letadel Cirrus nedošlo. Žádný jiný certifikovaný výrobce letadel neposkytuje tento bezpečnostní prvek jako standardní vybavení. Je to nejvýznamnější bezpečnostní inovace v letectví za více než půl století.

Tryskový letoun Cirrus Vision Jet, do kterého se vejde až 7 pasažérů, obsahuje navíc ještě další revoluční bezpečnostní prvek – nouzový systém Safe Return, díky kterému letadlo samo přistane pouhým stiskem tlačítka.

Čím dalším se Cirrus odlišuje od konkurence?

Kromě celé řady dalších bezpečnostních prvků, jako jsou například speciálně konstruovaná sedadla i trup letadla, airbagy v bezpečnostních pásech, systém zábrany pádu nebo bezchybný digitální autopilot, nabízí letadla Cirrus nadstandardní luxus, maximální pohodlí i unikátní design a inovativní chytré technologie.

Co když chci létat a nemám pilotní průkaz?

Pilotní průkaz jako majitel mít nemusíte, svým zákazníkům nabízíme mimo jiné špičkově vycvičené kvalifikované a zkušené safety piloty. A také spoustu dalších výhod jako například hangárování letadel, zajištění údržby, financování a pojištění, smluvního vytížení letadla, pokud s ním nelétáte tak často, řízení letové způsobilosti nebo školení a kurzy pro piloty. O vaše letadlo se kompletně postaráme. Zakládáme si na nadstandardní péči o klienty. Provozujeme také pilotní školu. Jsme druhým největším certifikovaným Platinum Cirrus Training Centrem v Evropě. Pokud vás zajímá víc informací, podívejte se na www.cirrustraining.cz. O samotných letadlech Cirrus se dozvíte vše potřebné na www.cirrus.cz.

Přihlašte se k odběru a už Vám nic neunikne!

  • Každý týden přinášíme nejzásadnější zprávy z průmyslu, které by neměli uniknout váší pozornosti.

Nepřehlédněte

Více článků